Programul Street Delivery 2011 – Timisoara

ARTA – Sambata, 11 iunie
Eveniment Autor Ora
Performance-instalaţie: “Gândul de a doua zi”
(continuare duminică, 12 iunie)
Barbu Hârşan şi Dan Ungureanu 14:00 – 20:00
Customize Sando toys Mimi Ciora, Mircea Popescu, Dushky Deea, Szasz Zsolt,
Dan Ungureanu şi Andrei Ganser
15:00 – 20:00
Graffiti performance Graffers X, Y & Z 15:00 – 20:00
Performance airbrush Jones 19:00 – 20:30
ATELIER – Sambata, 11 iunie
Eveniment Autor Ora
(în)Semne de preţuire – atelier de semne de carte Camarila Culturală 14:00 – 20:00
Atelier de paper toys U-Man 15:00 – 20:00
Atelier de stickere KF Arad 15:00 – 20:00
Atelier pictură eco Atelier pictură eco 15:00 – 20:00
Atelier de caricatură TrestiArt 16:00 – 18:00
Atelier de creaţie: bijuterii din ceramică Raluca Iov 15:00 – 20:00
Atelier handmade: sacoşe de pânză pictate Cloud Factory 17:00 – 20:00
Atelier de origami şi grafie japoneză Grupul de japoneză 17:00 – 19:00
ATELIER – Duminica, 12 iunie
Eveniment Autor Ora
(în)Semne de preţuire – atelier de semne de carte Camarila Culturală 14:00 – 20:00
Atelier de paper toys U-Man 15:00 – 20:00
Atelier de stickere KF Arad 15:00 – 20:00
Atelier pictură eco Atelier pictură eco 15:00 – 20:00
Atelier de caricatură TrestiArt 16:00 – 18:00
Atelier de creaţie: bijuterii din ceramică Raluca Iov 15:00 – 20:00
Atelier de origami şi grafie japoneză Grupul de japoneză 17:00 – 19:00
Atelier handmade: semne de carte Cloud Factory 11:00 – 14:00
Atelier de noduri Asociaţia Culturală Noua Acropolă 15:00 – 20:00
Atelier de origami, jonglerie, cultură asiatică,
improvizaţie + arta de a-ţi fi liber
Manu Babescu şi Felicia Mata 16:00 – 19:00
COPII – Sambata, 11 iunie si duminica, 12 iunie
Eveniment Autor Ora
Experimente ştiinţifice pentru copii English Through All Senses 10:30 – 15:00
Atelier de creaţie: instrumente muzicale Do Re Mi pentru Copii 10:30 – 15:00
Lecţie de chitară pentru începători Imalo Kinderklub 10:30 – 15:00
Face painting şi jocuri Salvaţi Copiii 10:30 – 15:00
Ateliere de pictură & modelaj Palatul Copiilor şi Terapia prin Artă 10:30 – 15:00
Baloane de săpun. Mari. :) Camarila Culturală 14:00 – 16:00
LECTURA – Sambata, 11 iunie
Eveniment Autor Ora
Citeşte în stradă Lecturi Urbane 16:00 – 18:00
Lectură publică / Recital de hang Citesc: Adela Dragomir, Daniela Raţiu, Ana Maria Puşcaşu, Bogdan Munteanu, Alexandru Colţan / La hang: Claudiu Lazarciuc 17:00 – 18:00
Atelier de lectură – “De veghe în lanul de secară” “De veghe în lanul de secară”- atelier de lectură 18:00 – 19:00
LECTURA – Duminica, 12 iunie
Eveniment Autor Ora
Lectură publică / Recital de hang Marius Ştefan Aldea şi Aleksandar Stoicovici / La hang: Claudiu Lazarciuc 17:00 – 18:00
MUZICI – Sambata, 11 iunie
Eveniment Ora
DJ Limun 19:00 – 20:00
Performance beatbox: Tudor Pop 20:15 – 20:30
Concert Aria Urbană 23:00 – 00:00
MUZICI – Duminica, 12 iunie
Eveniment Ora
Concert DJ Seba Hamburger & Anca Lăzărescu (violoncel) 19:00 – 20:00
Anonim TM 20:00 – 21:00
Matze (electro & proiecţii) 21:30 – 22:30
Concert Beat Bang! & proiecţii Cristian Ienciu 23:00 – 00:00
PROIECTII – Sambata, 11 iunie
Eveniment Ora
Skate! – via U-Man 20:30 – 21:30
Tele-vizor în carte – Proiecţii de prezentări de carte,
în colaborare cu TVR Timişoara
21:30 – 23:30
STRADALE
Eveniment Ora
Drop spots 4 skateboarders, motorizat de U-Man 18:00 – 19:00
Bătaie cu apă 18:00 – 19:00